Taşaltı Sigorta
Kavun Tohumu
0 (533) 699 84 10

Sosyal Medyada Biz}

Kavun Tohumu

Kavun Tohumu

Kavun Tohumu

Kavun Tohumu Nasıl Ve Ne Zaman Ekilir? Kaç Günde Çimlenir?
Kavun tohumunun nasıl ve ne zaman ekilmesi gerektiği ülkemizde araştırılan konular arasındadır. Özellikle sevilen bir meyve olmasından dolayı da sık sık araştırılan meyvelerden biridir. Bu bakımdan kavun tohumunun nasıl ve ne zaman ekildiğini öğrenebilir ve buna göre ekmeyi ya da ekmemeyi tercih edebilirsiniz. Kavun tohumu nasıl ve ne zaman ekilir? Kaç günde çimlenir tüm detayları ile sizler için derledik.
Kavun tohumu genellikle yaz ya da ilkbahar aylarında ekilmesi önerilen bir tohumdur. Kavun ekmeden önce toprağın işlenmiş ve sıcak olması gerekir. Sıcak bir hava seçerek kavun tohumunun ekilmesi gerekir. Ekim esnasında kavun fideleri 55 cm ve de sıraların arası 200 cm olarak dikilmesi gerekir.

Kavun Tohumu Nasıl ve Ne Zaman Ekilir?

Kavun tohumu ekmek için sıcak bir hava belirlemek gerekir. Ekim sırasında güneş olması kavun rengini de belirleyeceğinden güneş vurduğu esnada ekimin yapılması gerekir. Ekim esnasında fidenin çoğunun toprağın altında olması gerekir ve ekimden sonra da mutlaka toprağa can suyu verilmesi gerekir.

Kavun tohumu ekerken fidelerini 55 cm ve sıraların arasını da 150 ile 200 cm arası olarak şekilde dikmek gerekir. Yaz ya da ilkbahar aylarında ekilmesi gereken kavun tohumu nemli bir toprağa ekilmesi gereken tohumlardan biridir.

Kavun Tohumu Kaç Günde Çimlenir?

Kavun tohumu ekimden yaklaşık 10 gün sonra çimlenmeye başlar. Çimlenme olana kadar toprağın nemli tutulması gerekir.

20 Aralık 2022
549 kez görüntülendi
Wordpress Tema indir